دانلود / ۴۹ شماره از نشریه کُرمانجی (KURMANCÎ) انستیتو کُردی پاریس

KURMANCÎ - Rojnameya taybetî ya enstîtuya Kurdî ya Parîsê li ser Pirsên Zaravê KurmancîKURMANCΠ– Rojnameya Taybetî ya Enstîtuya Kurdî ya Parîsê li ser Pirsên Zaravê Kurmancî

نشریه کُرمانجی (KURMANCÎ) مربوط به انستیتو کُردی پاریس در رابطه با پرسش ها و مفاهیم و واژگان لهجه کُرمانجی است. (زبان کُردی دارای چند لهجه از جمله کُرمانجی، سورانی، زازاکی و … است که مهمترین آن به لحاظ کثرت کُرمانجی و بعد از آن سورانی (کُرمانجی وُسطی) است). اولین شماره ی این نشریه در تابستان ۱۹۸۷ میلادی منتشر شد. در این نشریه واژگان و اصلاحات کُرمانجی در موضوعات گوناگون از جمله: اجتماعی، حیوانات، کشاورزی،فرهنگ عامه و فولکلور و … بیان گردیده است. برای مثال در یکی از شماره های این نشریه نفرین های رایج در بین کرمانج ها به صورت کامل ذکر شده است. همچنین در شماره ای دیگر دعاها و راز و نیاز و خیرخواهی ها کرمانج ها در حق یکدیگر به تفصیل ذکر شده است. لازم به ذکر است که در این نشریه همزمان معانی کلمات کرمانجی با سه زبان و رسم الخط ترکی، فرانسوی و انگلیسی نیز درج شده است. در اینجا ۳۷ شماره از این نشریه در اختیار شما قرار می گیرد.

تمام شماره ها (۴۹ شماره) را می توانید از اینجا دانلود نمایید – کلیک کنید

***

***

***

دانلود فایل فشرده شامل تمام ۳۷ شماره از سرور پرشین گیگ – کلیک کنید

ــــــــــــــــ

دانلود از سرور ۴shared.com

برای دانلود ابتدا روی لینک زیر که مربوط به شماره یک است کلیک کرده و سپس در صفحه ای که باز می شود سایر شماره ها را نیز می توانید دریافت نمایید

اینجا کلیک کنید

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تــوجــه:

روش دانلود از سرور Persiangig.com

(برای دانلود از سرور پرشین گیگ روی هر یک از لینک های بالا کلیک کرده، سپس در صفحه ای که باز می شود بر روی گزینه دانلود Download کلیک کنید و فایل را ذخیره نمایید. در صورت عدم نمایش دستور ذخیره فایل بر روی دانلود Download کلیک راست نموده و گزینه ی Save Link As را انتخاب نمایید)

-

روش دانلود از سرور ۴Shared.com

این فایل ها بر روی سرور ۴Shared.com قرار دارند. برای دانلود این آهنگ ها ابتدا باید در این سایت ثبت نام کنید (ثبت نام با داشتن ایمیل ساده و راحت است) و سپس با ورود به حساب کاربری خود نسبت به دانلود آهنگ ها اقدام کنید. [برای ثبت نام در این سایت ابتدا به این آدرس بروید: www.4shared.com سپس در صفحه ی اصلی این سایت با کلیک بر روی گزینه ی Sign Up و پر کردن موارد خواسته شده در لینک: https://www.4shared.com/web/acc/signup  در این سایت ثبت نام نمایید]. سپس در حالی که در حساب کاربری خودتان هستید با کلیک کردن رو لینک هر یک از آهنگ ها و رفتن به صفحه ی دانلود در سایت ۴shared و کلیک بر روی گزینه ی DownLoad بعد از چند لحظه (معمولا ۲۰ ثانیه) بر روی لینک دانلودی که در سمت راست ظاهر می شود کلیک کرده و آهنگ یا فایل مورد نظر را ذخیره کنید.

/ 0 نظر / 56 بازدید